Wioska Bogactwa Natury

Wioska Bogactwa Natury

Bogacica, Gmina Kluczbork

Wioska tematyczna od: 2013 r.

Bogacica, czyli Wioska Bogactwa Natury to miejsce, w którym każdy z miłośników natury, znajdzie coś dla siebie. Działające w niej Stowarzyszenie Wsi Bogacica „Bogatalanta” wspólnie z mieszkańcami wsi postawiło na edukację ekologiczną wykorzystując położenie wśród bogatych łąk Doliny Stobrawy objętych ochroną obszarową Natura 2000.

Nazwa „Bogatalanta”, to pierwotna nazwa Bogacicy, oznaczająca bogate łąki i pola.

Piękno wiejskich krajobrazów, kwiaty, zioła oraz edukacja przyrodnicza, z całą pewnością zainteresuje nie tylko mieszkańców miast, ale także osoby inspirujące się ekologicznym sposobem życia. Na amatorów pieszych wycieczek i rajdów rowerowych czekają urokliwe trasy położone wśród pól, łąk i lasów, gdzie można podziwiać piękno przyrody, prowadzić obserwacje przyrodnicze, wsłuchać się w śpiew ptaków, czy brzęczenie owadów…

W ramach oferty turystycznej Bogacica proponuje: prelekcję wraz z prezentacją multimedialną na temat obszaru chronionego krajobrazu Natura 2000, malowanie ziołami i kwiatami płóciennych toreb, sporządzanie kremu- maściła z wykorzystaniem maceratu ziołowego, wosku pszczelego i innych produktów, sporządzanie mydełek na bazie mydlanej z dodatkiem ziół i olejków aromatycznych, sporządzanie musujących kulek do kąpieli na bazie sody, kwasu cytrynowego i maceratu oraz wykonanie zapachowych woreczków z materiału i suszu kwiatowo- ziołowego. W wiosce przeprowadzane są także warsztaty artystyczne i rękodzielnicze. Na specjalne życzenie turysty istnieje możliwość skosztowania domowych wypieków, przepysznej kawy i herbaty, orzeźwiającego napoju na bazie syropu z kwiatów czarnego bzu, sezonowej zupy pokrzywowej.

Działania kierowane są do: dzieci, młodzieży, dorosłych, emerytów, grup studyjnych.

Serdecznie zapraszamy do Bogacicy- Wioski Bogactwa Natury!

**** Zachęcamy do lektury artykułów prasowych o Wiosce Bogactwa Natury:
1) Bogatalanta- dzieło kobiet, które nie usiedzą w domu