Truskawkowa Wieś

Truskawkowa Wieś

Bąków, Gmina Kluczbork

Wioska tematyczna od: 2015 r.

Miejscowość od 2016 r. jest członkiem prestiżowej Ogólnopolskiej Sieci Wiosek Tematycznych.

Bąków to malowniczo położona wieś z ciekawą historią, zabytkami oraz polami pełnymi truskawek. Znajdą tam Państwo przykłady bardzo ciekawej zabytkowej architektury, która zainteresuje najbardziej wymagających miłośników historii, przepiękne krajobrazy oraz lasy brzozowe i dębowe, które otaczają tą miejscowość.

Po leśnych spacerach i zwiedzaniu zabytkowych obiektów, turyści zanurzą się w świat przepysznych truskawek, których w Bąkowie jest bez liku. Truskawkowe opowieści, truskawkowe ścieżki zmysłów, truskawkowe warsztaty, podczas których tworzy się: truskawkowe mydełka, osikowe słodziaki i zaczarowane kwiaty, zainteresują młodszych i starszych turystów. Ogromną popularnością cieszą się bąkowskie questy, czyli gry terenowe dzięki którym turyści zapoznają się z drewnianym skarbem wsi, czyli zabytkowym drewnianym kościółkiem oraz z „Hodowlą Roślin”, która wciągnie każdego w niezwykłą przygodę z nasionami. Ciekawą formą spędzenia czasu, jest również gra terenowa Geocaching, która przyciąga do Bąkowa pasjonatów tej zabawy z kraju i zza granicy. Dodatkową atrakcją truskawkowej wsi, są także warsztaty zatytułowane: “Podkowa szczęścia”, przeprowadzane u kowala artystycznego, po których można wziąć udział w owocowej olimpiadzie, w której milusińscy uczestniczą w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Serdecznie zapraszamy do Bąkowa- Truskawkowej Wsi, w której każdy turysta znajdzie mnóstwo ciekawych i smacznych atrakcji.