Miodowa Kraina

Miodowa Kraina

Maciejów, Gmina Kluczbork

Wioska tematyczna od: 2009 r.

Miejscowość od 2016 r. jest członkiem prestiżowej Ogólnopolskiej Sieci Wiosek Tematycznych.

Maciejów to słodka wioska, która przyciąga turystów swoim miodowym charakterem. Tutaj życie płynie jak miesiąc miodowy, pośród pól, łąk i w zaciszu lasów. Mieszkańcy dbają, aby ich naturalny, zdrowy krajobraz, pozostał taki na zawsze.

Turysta przyjeżdżający do Maciejowa skorzystać z wielu ciekawych atrakcji, które oferuje miejscowość. Skosztuje przeróżnego rodzaju miodów, skorzysta z apiinhalatorów (bardzo zdrowe przebywanie w ulu, w bliskim sąsiedztwie pszczół), zapozna się z systemem pracy pasieki zarodowej oraz zwiedzi przepiękny zabytkowy dworek. Po skosztowaniu wyśmienitych miodowych smakołyków, turyści bardzo chętnie korzystają z możliwości wzięcia udziały w grze terenowej, której trasa przebiega pośród przepięknych Maciejowskich terenów oraz korzystają z zajęć z użyciem bezpiecznej broni (go-now), które są atrakcyjnym urozmaiceniem codziennej aktywności fizycznej.

Maciejów, to szczególne miejsce na mapie Europy, nie tylko ze względu na to, że właśnie w tej miejscowości ks. dr Jan Dzierżon odkrył dzieworództwo (partenogeneza, czyli dzieworództwo) pszczół, co na zawsze zmieniło naukowe podejście do tych owadów, ale również przez fakt, że to właśnie w Maciejowie jest największa liczba pszczół w Europie przypadająca na jednego mieszkańca. Pasiek zarodowa, która działa w Maciejowie, znana jest nie tylko z produkcji wysokiej jakości matek pszczelich, ale także ze sprzedaży miodów i produktów miodopochodnych na szeroką skalę. Dodatkowo kształci się w niej młode pokolenie pszczelarzy w szacunku do pszczół i naturalnego, zdrowego stylu życia. Już dziś zaplanuj swój wyjazd do słodkiego Maciejowa i poznaj uroki sielskiego życia w miodowej wsi.