Lokalni Przewodnicy Turystyczni

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszych lokalnych przewodników turystycznych, którzy znają nasz obszar jak nikt inny i chętnie podzielą się swoją wiedzą z turystami indywidualnymi oraz z grupami zorganizowanymi!

Spółdzielnia Socjalna Perunica z Byczyny

Spółdzielnia Socjalna PERUNICA z Byczyny!

Biuro Obsługi Ruchu Turystyki Historycznej w Byczynie zajmuje się kompleksową obsługą ruchu turystycznego w Byczynie i okolicach, opartych o historię regionalną. Oferta dla szkół i przedszkoli: (warsztaty artystyczne i rekreacyjne, wycieczki jednodniowe z żywymi lekcjami historii, wycieczki kilkudniowe, zielone szkoły), oferta dla rodzin, oferta dla grup, oferta dla seniorów, oferta dla grup osób niepełnosprawnych, oferta dla firm, koncerty Percivala, gadżety słowiańskie.

 Przyjedź i poczuj historię na własnej skórze!

OPOLSKA PRZYGODA z przyjemnością przybliżymy Państwu dzieje Opolszczyzny, jej zabytki i atrakcje turystyczne, przedstawimy ciekawostki i anegdoty dotyczące życia jej mieszkańców, podczas zorganizowanych wycieczek pieszych, rowerowych lub autokarowych po całym województwie opolskim.

Wspólnie z Państwem opracujemy trasę zwiedzania uwzględniając Państwa potrzeby, zainteresowania i oczekiwania, biorąc pod uwagę czas przeznaczony na zwiedzanie jesteśmy w stanie opracować dla Państwa optymalną trasę, w trakcie której nie tylko poznają Państwo zabytki, lecz także skosztują śląskiej kuchni, obejrzą ciekawe miejsca, wysłuchają interesujących opowieści, legend, czy wreszcie odpoczną w zacisznym i urokliwym miejscu. Na Państwa życzenie pomożemy w znalezieniu noclegu, restauracji .

Usługi przewodnickie prowadzone są przez doświadczonego, licencjonowanego przewodnika Krzysztofa Adamskiego, który posiada uprawnienia przewodnika terenowego po województwie opolskim nadane decyzją Marszałka Województwa Opolskiego z dnia 28.07.2011 r. Ponadto Krzysztof Adamski jest koordynatorem Koła Przewodników i Pilotów przy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz członkiem Koła Przewodników przy PTTK w Opolu.

Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że region opolski jest dopiero odkrywany przez turystów. Cieszy jednak fakt, iż po poznaniu atrakcji Opolszczyzny, turyści najczęściej wyrażają opinie, że „choć województwo opolskie jest małe, to jednak piękne i ciekawe – chętnie znów chcą tu wrócić”.

OPOLSKA PRZYGODA specjalizuje się także w organizacji spływów kajakowych po dolinach rzek: Stobrawa, Budkowiczanka i Prosna.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.stobrawa-kajaki.pl, na której przedstawione są m.in. propozycje programów wycieczek po Opolszczyźnie oraz na nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/OpolskaPrzygoda/

Lokalny przewodnik turystyczny po gminie Olesno.

Maria Mitrenga– zasłużona nauczycielka języka polskiego, najpierw ucząca w szkole podstawowej w Łomnicy. Po ukończeniu studiów magisterskich w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie podjęła pracę w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Sowczycach, gdzie pełniła funkcję dyrektora. Jest inicjatorką nadania imienia tej szkoły. Zapamiętamy ją jako bardzo zaangażowanego pedagoga, organizatora spotkań integracyjnych z wychowankami domu dziecka i uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, jako założyciela teatru integracyjnego, który zdobywał wiele wyróżnień podczas Wojewódzkich Festiwali Teatrów Dziecięcych. Była organizatorką licznych konkursów poetyckich. Sama dwukrotnie zdobyła tytuł półfinalisty konkursu Polskiego Radia Katowice “Po naszymu, czyli po śląsku”. Aktywna działaczka Stowarzyszenia Integracyjnego “Bądźmy razem”, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Założyła zespół śpiewaczy “Ferajna”, opracowała Regionalny Śpiewnik Seniorów i założyła Radę Seniorów. Swoją działalnością doprowadziła do utworzenia Gminnego Ośrodka Wsparcia Dziennego. Autorka projektu “Trzy Światy” w wyniku, którego przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Oleśnie powstał teatr wielopokoleniowy i spektakl “Poczekalnia Serc”. Wyróżnia się aktywnością i kreatywnością w wielu dziedzinach życia. Zyskała sympatię i zaufanie w środowisku lokalnym.

Maria Mitrenga

tel. 516 463 605

email: mariamitrenga@gmail.com