Gospodarstwa agroturystyczne

GMINA KLUCZBORK

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE BARBARY I WITOLDA STODOŁÓW

Bogdańczowice, gmina Kluczbork

Noclegi na polu namiotowym, możliwość ustawienia przyczep campingowych;

jazda konna, mini zoo (konie, wietnamskie świnki, krowy, kozy, psy).

Możliwość przyjechania ze zwierzętami. Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży.

Język: niemiecki

AGROTURYSTYCZNE GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE AGROCHATKA

Biadacz Brodnica 17, gmina Kluczbork

Ilość miejsc 10+ istnieje możliwość rozbicia namiotu lub pozostawienia przyczepy campingowej, a także spania na sianie.

Miejsca noclegowe w pokojach 2,3,4-osobowych. Wyżywienie we własnym zakresie lub na życzenie- przygotowane przez gospodynię.

Do dyspozycji gości: kuchnia, grill, stół do ping ponga, mini kosz, miejsce zabaw dla dzieci. Istnieje możliwość przyjazdu ze zwierzętami.

Język: niemiecki, angielski, rosyjski. Specjalna oferta dla szkół i przedszkoli (warsztaty edukacyjne i lekcje przyrody), firm (imprezy integracyjne, grzybobrania), wycieczki rowerowe.

Nowością w ofercie są warsztaty dla szkół i przedszkoli nt. integracji z UE oraz kursy I i II stopnia, seminaria, wykłady i konsultacje z feng shui.

Gospodarstwo nagrodzone na IV Międzynarodowych Targach Turystyki, Sportu i Wypoczynku “W Stronę Słońca” Opole 2004 za promocję turystyki wiejskiej. 2003- Gazeta Polska uznała ofertę Agrochatki za najbardziej interesującą w województwie opolskim.

 

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE “EKOSTYL”

Biadacz- Kamienisko 6, gmina Kluczbork

Noclegi na polu namiotowym. Warsztaty nt. ekologii i rolnictwa ekologicznego, warsztaty rękodzieła, degustacja produktów rolnych z własnych upraw. Język: angielski i niemiecki.

 

GOSPODARSTWO U JOLI I GRZESIA

Biadacz ul. Kozłowicka 77, gmina Kluczbork

Noclegi na polu namiotowym, możliwość ustawienia przyczepy campingowej. Gospodarstwo znajduje się przy trasie ścieżki rowerowej “Gościnne zagrody”. Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży, możliwość wypożyczenia roweru, zakupu  produktów z gospodarstwa ekologicznego.

 

 

GMINA WOŁCZYN

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE LANGHAMMER NORBERT

Wierzchy 73A, gmina Wołczyn

Na terenie gospodarstwa znajdują się stawy rybne (3ha), możliwość łowienia ryb, korzystania z łódek, rowerów wodnych. Plac zabaw, bilard, grill. W pobliżu las pełen grzybów i zwierzyny.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE POD LIPAMI

Skałągi ul. Polna 3, gmina Wołczyn

www.podlipami.entro.pl

e-mail: lipka_21@e-kolot.pl

olejnik.podlipami.@gmail.com

Ilość miejsc: 6 w pokojach 3 osobowych z łazienką.

W gospodarstwie produkuje się zboża. Jest tu również mała hodowla królików. W pobliżu znajduje się park z wieloma rzadkimi gatunkami drzew oraz pełen las grzybów.

Do dyspozycji gości jest: ogród, altana i grill. Jest również możliwość wypożyczenia rowerów.

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE KRYSTYNA

Wierzchy 89, gmina Wołczyn

Ilość miejsc: 10

Gospodarstwo położone w lesie, pobyty przede wszystkim dla myśliwych. Możliwość wyżywienia, wspólne polowania.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE STARA IZBA

Skałągi ul. Wspólna 2, gmina Wołczyn

Joanna Schatt

tel. 77  414 12 91, 601 990 121

e-mail: biuro@stara-izba.pl

www.stara-izba.pl

Ilość miejsc: 12 w pokojach 3 osobowych do dyspozycji 4 pokoje, kuchnia i łazienka.

Gospodarstwo oferuje noclegi i domową kuchnię- śniadania, obiady i kolacje. Proponuje swoje usługi osobom chcącym wypocząć jak i dla pracowników firm. Gospodarstwo zajmuje się uprawą zbóż, rzepaku i kukurydzy. Hoduje dla własnych potrzeb kury nioski i kaczki. Gospodarze komunikują się także w języku niemieckim i rosyjskim.

 

GMINA LASOWICE WIELKIE

 

ZAGRODA LEŚNA NAD STOBRAWĄ

Agroturystyka I.S.K. Kochalscy

Chocianowice 335, gmina Lasowice Wielkie

tel.604 808 271

tel.694 578 744

www.zagroda-lesna-nad-stobrawa.strefa.pl

Zagroda leśna nad Stobrawą otoczona łąkami i lasami, oferuje nie tylko łóżko, dobre jedzenie, czyste powietrze, ale wiele dodatkowych atrakcji: grillowanie, wieczory przy ognisku, wędkowanie w naszym stawie, kajakowanie i inne sporty. Dla amatorów zbierania jagód i grzybów to wspaniały raj. Piękne okolice można podziwiać podczas spacerów i wycieczek ścieżkami rowerowymi lub przejażdżki bryczką. W okolicy można zwiedzać szlaki zabytkowych kościołów, pałac w Maciejowie, muzeum w Kluczborku. Z dodatkowych atrakcji można skorzystać z pobliskiego basenu, zjeżdżalni (około 3 km). Oferuje pokoje 2,3 osobowe, kuchnię z wyposażeniem, łazienkę, wc. Serdecznie zaprasza na wypoczynek.

OŚRODEK AGROTURYSTYCZNY WALOTKOWNIA

Chocianowice 107, gmina Lasowice Wielkie

Ilość miejsc: 9

Całodzienne wyżywienie, organizacja wycieczek po okolicach i dalszych (Częstochowa, Góra Św.Anny).

 

GMINA OLESNO

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE PODSIADŁOWO- JAZDA KONNA

Kucoby, Olesno 33, gmina Olesno

Noclegi: W części przeznaczonej dla gości na parterze znajduje się: kuchnia, siłownia, piłkarzyki, bilard, ubikacja dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze ( 5 pokoi w tym jeden apartament): pokój nr.1 i 2- łóżko podwójne, wersalka, pokój nr.3- łóżko pojedyncze, kanapa dwuosobowa rozkł., pokój nr.4- 2 łóżka pojedyncze, kanapa dwuosobowa rozkł., pokój nr.5- apartament część sypialna (łóżko podwójne) druga część z aneksem kuchennym.

Możliwość uczestniczenia w zajęciach nauki jazdy konnej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora jazdy konnej. Istnieje także możliwość przejażdżki bryczką.

 

AGROTURYSTYKA NA KRZYWEJ

Łowoszów ul. Krzywa 1, gmina Olesno

tel. 782 597 252

e-mail: biuro@nakrzywej.pl

Gospodarstwo położone 4 km od Olesna, ścieżka rowerowa do 7 źródeł, ok. 6 km znajduje się zalew Stare Olesno, kryta pływalnia, zabytkowe drewniane kościoły.

Znajomość języka niemieckiego.

Posiadane nagrody: I miejsce w konkursie Agro-Eko-Turystycznym “Zielone Lato 2012” w kategorii najlepsze gospodarstwo agroturystyczne, organizowanym przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE-OŚRODEK JEŹDZIECKI PRESTIGE HORSES

Borki Wielkie ul. Młyńska 17, gmina Olesno

tel. +48 794 340 747

tel.kom.+48 793 166 799

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest w sąsiedztwie miasta Olesno, w malowniczej okolicy, otoczonej borami leśnymi obfitującymi w bogactwa przyrody- zwierzyna, owoce leśne. Obejmuje około 60 hektarów łąk, terenów leśnych i jeziora.

Składa się z kompleksu stylowych obiektów, w których znajdują się baza noclegowa, Karczma Myśliwska, sala bankietowa i szkoleniowa oraz Ośrodek Jeździecki wraz z dwoma stajniami i kilkanaście hektarów padoków i dzikich terenów zielonych, co stanowi obszerne i funkcjonalne zaplecze dla każdego rodzaju imprezy.

 

GMINA BYCZYNA

 

DWÓR ZACISZE

Biskupice 49A, gmina Byczyna

tel. 606 475 412

e-mail: krystyna.janik@gmail.com

Dwór Zacisze to klimatyczne pokoje gościnne w 200-letnim, wpisującym się na listę zabytków dworze. Pokoje obszerne, urządzone stylowymi meblami, dodatkowo dwie wyposażone w kuchnie i łazienki przy pokojach. W otoczeniu domu obszerny ogród wypoczynkowy z altaną, grillem i kominkiem ogrodowym oraz park z 200-letnią aleją grabową.

Znajomość języków obcych: francuski, angielski, niemiecki, rosyjski.

Posiadane nagrody: Wyróżnienie w konkursie Agro-Eko-Turystycznym “Zielone Lato 2014” w kategorii najlepsze gospodarstwo rolne w regionie, w którym dodatkowo źródłem dochodu są usługi agroturystyczne, organizowanym przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Atrakcje w okolicy: Szlak kościółków drewnianych, średniowieczne mury obronne w Byczynie, zalew w Polanowicach wraz z grodem rycerskim, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, trasy spacerowe i rowerowe.